-
Жоден домашній інтер'єр не може обійтися без м'яких куточків, крісел або пуфів. Вони не тільки забезпечують комфортом, але і створюють додатковий затишок.
Природно, хочемо, щоб придбана м'які меблі в Києві або іншому місті служила нам не один рік. Тому так багато уваги приділяємо корпусу, наповнювача. Від них сильно залежить термін служби предмета. Але багато хто зовсім забувають про оббивці. Це велика помилка, тому що тканина одна з найважливіших складових.
Пам'ятайте, що за кожним м'яким куточком необхідно доглядати, щоб підтримувати його в ідеальному стані. Складність або простота дій залежить від обраної оббивки. Тому догляд за м'яким куточком починається прямо в магазині. Ви повинні поцікавитися усіма особливостями тканини, засобами догляду за нею. Якщо знати тонкощі, то диван навіть через 5 років користування буде виглядати, як щойно придбаний.
Ідеальний стан оббивки можливо зберегти, якщо пам'ятати певні правила. Щоб підтримувати тканину в ідеальному стані існує два способи очищення:
сухий;
вологий.
Сухе чищення застосовують для видалення накопиченого пилу. З поставленої мети добре впорається пилосос з ворсистою насадкою. Намагайтеся не ставити техніку на максимальну потужність.
Вологе прибирання проводять у випадках появи різних плям. Видаляйте забруднення відразу, як тільки вони з'явилися. Речовина, яке ще не встигло в'їстися в волокна, забирається набагато швидше, ніж старе.
Якщо для прибирання потрібно застосування спеціального засобу, то його потрібно нанести на невеликий шматочок тканини. Почекати його висихання і подивитися, змінилася забарвлення чи ні. Так деякі речовини можуть сильно змінити забарвлення. Як правило, до всіх м`якими куточками є зразки тканини, на яких можна відчувати кошти.
Для виробництва м'яких куточків використовується величезна кількість всіляких матеріалів. Кожен з них має свої особливості. Найпопулярніші такі:
флок;
оксамит;
плюш;
велюр;
жаккард і гобелен;
шкіра;
штучна шкіра.
Флок вважається досить практичним матеріалом. Він приємний на дотик і простий у догляді. Незважаючи на практичність тканини використовувати хімічні речовини абсолютно не варто. Якщо забруднення не виводяться мильним розчином, то застосовуйте засоби на водній основі.
Оксамит, як і плюш або велюр, красиві, але дуже вибагливі у догляді. З ними слід дотримуватися особливої обережності. Деякі забруднення легко виводяться за допомогою підручних засобів. Якщо плями занадто складні, то необхідно звернутися до професіоналів, щоб не зіпсувати тканину.
Жаккард і гобелен - досить щільні тканини. Для підтримки чистоти добре підходить суха чистка. Щоб видалити сильні забруднення, не варто застосовувати містять хлор. Ідеальні мильні розчини.
Шкіра - один з найбільш презентабельних варіантів. Природно, що догляд необхідний відповідний. Для чищення застосовують речовини, призначені саме для цього матеріалу. Звичайні засоби можуть тільки зіпсувати шкіру. Не забувайте про спеціальному зволожувачі, щоб запобігти розтріскування. Для видалення пилу використовуйте вологу ганчірку.
Штучна шкіра - ще один популярний матеріал для оформлення м'яких куточків. Як і у випадку з натуральним матеріалом для догляду не рекомендують використовувати розчинники. Щоб видалити пил спочатку варто використовувати мильний розчин, потім вологу ганчірку і витерти все насухо. Під час цих дій ганчірку варто добре віджимати, щоб вода не потрапляла в шви.
Якщо ви хочете значно полегшити собі життя, то замовте знімні чохли. Деякі тканини взагалі можна прати в машині. Про всі ці моменти варто уточнювати у продавців.
Пам'ятайте, що якщо в будинку є маленькі діти або тварини, то краще вибирати матеріали, які будуть стійкі до різних ушкоджень. Та й в чищенні не вибагливий.
Зовнішній вигляд м'якого куточка залежить виключно від вас. Не нехтуйте регулярним чищенням. Якщо виявили плями, то відразу ж їх видаляйте. З огляду на нескладні правила, ви зможете зберегти зовнішній вигляд меблів навіть після тривалого користування.