-
Організовуючи обідню зону у себе вдома, так хочеться приділити увагу дрібницям. Саме від них залежить комфортний відпочинок сім'ї та гостей. От саме для таких посиденьок і потрібні меблі. Стіл і стільці для кухні створюють ідеальний ансамбль.
На сучасному ринку їх стільки, що вибрати для класичного або сучасного інтер'єру не складе проблем. Але щоб предмети декору легко вписалися і були максимально функціональними, з їх вибором не варто поспішати. Інакше потім ви не будете знати, що з ними робити.
Перш ніж підбирати меблі, оцініть кухню і їдальню. Мало хто хваляться просторими кімнатами. Якщо вам пощастило на просторі приміщення, то не варто хвилюватися взагалі. Для маленьких просторів краще підійдуть варіанти, які при необхідності складаються.
Також варто враховувати і розмір самого столу. Вибирайте моделі, які потім легко сховати під стіл.
Матеріал теж в деякій мірі залежить від столу. Найпопулярнішими пропозиціями вважаються:
дерево;
пластик;
шкіра.
Дерево вважається класикою. Воно додають особливого затишку і теплоти. Та й по терміну служби приємно радує.
Пластик - сучасний практичний варіант. Як правило, саме ці моделі здатні складатися. Їх зручно зберігати на балконі або в коморі. У більшості подібні варіанти набувають як додаткові місця для великої компанії.
Шкіра - солідність і шикарність. Чи не в кожному домашньому інтер'єрі їх побачиш. Як правило, це ресторанний варіант. Але якщо вибираєте для будинку, то не пошкодуєте. Легкість у догляді, довгий термін служби (якщо звичайно в будинку немає домашніх тварин).
Вибирайте матеріал в залежності від загального оформлення. Зрозуміло, що для класичного столу пластик навряд чи може скласти компанію, а для скляного столу масивні дерев'яні стільці теж не варіант.
Якщо торкнулися теми матеріалу, то варто згадати ще ось про що. Стільці діляться на дві великі групи:
тверде сидіння;
м'яке сидіння.
З твердою основою все зрозуміло. На сидіння немає м'якого наповнювача. Такі предмети досить довговічні і зносостійкі. Але є і один величезний мінус - через тривалий час сидіння може виникнути дискомфорт.
Для тих, хто любить більш м'яку основу варто звернути увагу на моделі з наповнювачами. Не вибирайте поролон. Він занадто м'який і через деякий час на поверхні з'являться вм'ятини. У підсумку доведеться стільці нести в ремонт або викидати. І той і інший варіант грошово накладний. Наповнювач стійкий до тривалих навантажень.
Оббивка міцна і легка в догляді. Бажано шукати варіанти, які можна мити. Так як на кухні без плям не обійтися.
Останнім критерієм вибору вважається форма. Тут включайте свою фантазію. Якщо вам подобаються класичні моделі, то виберіть зі спинкою і підлокітниками. Вони виглядають досить потужно, тому не для кожного приміщення підходять.
Є більш сучасні варіанти зі спинкою, які вписуються всюди. Також можна знайти і табурети.
Окремо хочеться згадати барні стільці. Зрозуміло, що для щоденного використання вони не дуже комфортні. Так посидіти і випити чашку кави зручно, але не більше того. Якщо у вас досить простора кухня і організували барну стійку, то такі предмети меблів там гармонійно виглядають.
Пам'ятайте, що комфорт будинку залежить від деталей, в тому числі і від меблів. Весь придбаний гарнітур повинен створювати цілісну картинку і вписуватися в загальне оформлення. При цьому він виконує функціональні обов'язки, а не ставати декоративним елементом.