Працюємо: Пн - Пт з 9:00 до 20:00, Сб з 9:30 до 19:00
RU  UA 
 / 
Приймаємо замовлення:
Доставка по всій Україні
-
Как правильно выбрать ортопедический матрас ?
Як правильно вибрати ортопедичний матрац?
11.08.2015

Як вибрати матрац?

(Натисніть, щоб перейти до вибору)


До вибору матраца потрібно підійти серйозно. І не тільки тому, що покупка робиться не на день, а на роки. Важливо, що від правильно зробленого вибору залежить ваш комфортний сон і хороше самопочуття протягом дня.


Який матрац краще: жорсткий або м'який?


Найголовніше правило при виборі матраца: чим природніше хребет знаходиться під час сну, чим більше розслаблені м'язи, тим вище ортопедичний ефект.

Те, наскільки матрац буде зручний і правильно обраний, залежить від Ваших особистих переваг. Хтось любить жорсткі матраци, хтось все життя проспав на м'яких, тому «самий ортопедичний», але більш жорсткий матрац не принесе бажаного комфорту. .

Тому, думка, що, чим жорсткіше матрац, тим краще, не завжди виправдано. Так, занадто жорсткий матрац не дозволить хребту повністю розслабитися, а надто м'який створить ефект провисання. Також, якщо для когось якась модель матраца здасться жорсткою, то для іншого вона буде м'якою, тому потрібно враховувати особливості анатомії кожної людини, наприклад, такі як вага тіла. Але перш за все потрібно зрозуміти, що для вас важливіше всього: ціна, якість, функціональні особливості матраца. Тому, для початку потрібно розібратися, які бувають матраци.


Робимо правильний вибір: пружинні та беспружіенние матрациКласифікація ортопедичних матраців.

Усі запропоновані в продажу матраци поділяються на два типи:
  1. пружинні матраци
  2. безпружинні матраци
При цьому не можна сказати, який матрац краще. Обидва типи мають свої переваги і недоліки. Тому до вибору матраца потрібно підходити індивідуально. У свою чергу пружинні діляться на: - матраци на залежному блоці пружин - матраци на незалежному блоці пружин.


Матрац на залежному пружинному блоці «Bonnel»
donmatras_relax.jpg
«Bonnel» - одна з найстаріших технологій виготовлення пружинних блоків. Особливість пружин «Bonnel» полягає в послідовному зменшенні радіусу опори витка, тобто при початковій навантаженні пружина м'яка і піддається стисненню, а при збільшенні навантаження пружина стає більш твердою. Пружини бувають Пятивиткова і Чотирьохвиткова і виготовляються зі сталевого дроту, товщиною від 1,6 до 2,2 мм, з'єднуються між собою дротом або скобами з вузлами, які надають додаткову жорсткість. Це створює порівняно рівномірний розподіл ваги тіла, при цьому уникає можливість зіткнення витків, скрипу, тертя.
Кількість пружин в блоці «Bonnel» варіюється в межах від 100 до 150 штук на м. Кв., Вони мають двоконусну форму, і діаметр варіюється від 6 до 10 см.
У матраців на основі «Bonnel» є як переваги так і недоліки. Так, серед переваг можна відзначити вартість (це бюджетні матраци), довговічність, підходять людям з великою вагою.
Основний недолік такого матраца полягає в тому, що ортопедичним його назвати досить - таки складно, тому що при залученні однієї пружини в процес залучаються і сусідні, створюючи ефект «гамака». Особливо такий недолік буде чутливий, якщо чоловік і жінка мають значну різницю у вазі. Т. е. У матраца на основі пружинного блоку «Bonnel» немає можливості оптимально приймати форму тіла людини. Сьогодні серед покупців, що піклуються про своє здоров'я, більша перевага віддається матраців на основі незалежного пружинного блоку.


Матрац на незалежному пружинному блоці «Pocket Spring»"Pocket Spring" - незалежний пружинний блок відрізняється тим, що кожна пружина знаходиться в окремому чехольчике з щільної матерії, які зшиваються між собою. Кількість пружин, як правило, варіюється від 220 до 320 штук на м. Кв., Їх діаметр - від від 2 до 6 см.
xl.jpg
Матрац, на основі "Pocket Spring" значно збільшує ортопедичний ефект, що благотворно позначається на правильне положення хребта під час сну, так як, у матраца з'являються високі адаптаційні можливості до особливостей будови тіла людини. Також завдяки такій конструкції виключаються небажані коливання, навантаження на матрац розподіляється точково, тобто кожна пружинка при її залученні не втягуватися в цей процес сусідні пружини. На сьогоднішній день це найбільш правильна основа для пружинних матраців.

«Мultipocket» (від 500 до 1100 пружин на кв.м., діаметром від 2 до 6 см) - остання розробка в області виробництва ортопедичних матраців. Матраци, на основі «multipocket» більш точно повторюють контур тіла, створюють максимальний анатомічний і ортопедичний ефект, рекомендовані лікарями-ортопедами, витримують навантаження до 160 кг на одне спальне місце, тому частіше відчуваються як більш жорсткі. На жаль, через дорожнечу технології виробництва, «multipocket» доступний не кожному.

Унікальний пружинний блок "Dual Spring" "(Пружина в пружині") - призначений для людей c великою різницею у вазі. Зовнішня пружина тримає вагу до 90-100 кг, при більшому навантаженні починає працювати внутрішня пружина. Щільність блоку - 256 пружин зовнішніх + 128 внутрішніх на 1 м2. Пружинні матраци з таким блоком добре підійдуть для подружжя з великою різницею у вазі (понад 30-40 кг).


безпружинні матрациБезпружинні ортопедичні матраци традиційно виготовляються на основі кокосової койри і латексу (або його штучного замінника - ватерлатекса, пінополіуретану ...) або на основі одного з цих матеріалів.
images.jpg
Вони практичні і довговічні, характеризуються високими ортопедичними властивостями.
Матраци, на основі латексу і пінополіуретану низької щільності, м'які. Комбінація кокос-латекс робить матрац жорсткішим або підвищеної жорсткості. Анатомічні властивості невисокі.

Матраци на основі кокосового блоку - підвищеної жорсткості або екстримальної жорсткі.

Безпружинний матрац - це прекрасний вибір для тих, хто любить жорсткі ортопедичні матраци або жорсткі з більш м'яким верхнім шаром. Потрібно враховувати, що жорсткі матраци не дуже добре підходять людям похилого віку. Зате це найкращий вибір для дітей до 12 років, так як у них ще не сформований хребет. Також такі матраци добре підійдуть для тих, у кого проблеми у верхній частині хребта. Ще безпружинний матрац з натуральних матеріалів незамінний для тих, хто болісно реагує на статичну електрику, що викликає швидку стомлюваність, коливання артеріального тиску, серцебиття, головного болю, відчуття перебоїв в ділянці серця і, як наслідок, - поганий сон.
Далі вибираємо наповнювачі для пружинного матраса.На пружинний блок кладуть прошарку, які впливають на жорсткість матраца і можуть бути натуральними або штучними.
Синтетичні наповнювачі, як правило, коштують дешевше, що позначається на загальній вартості матраца. Натуральні наповнювачі дорожчі і збільшують термін служби матраца, забезпечують більш високий комфорт, кращий волого і повітрообмін.
До натуральних матеріалів відносяться:
Бавовна - натуральний матеріал, який використовується в верхньому шарі матраца для підтримки оптимального мікроклімату.

Овеча шерсть - натуральний матеріал, який використовується в матраці для утеплення однієї з його сторін, має низьку теплопровідність і створює оптимальний мікроклімат в зимовий період.

Кокосова койра - натуральний матеріал, що складається з латексована волокон кокосового горіха, оброблених спеціальними екологічно чистими засобами, що перешкоджають закладу комах всередині матраца. Матрац, з використанням койри, служить довше, не піддається деформації і гниття, має терморегулирующим, гіпоалергенним ефектом. Цей матеріал додає матрацу жорсткості і ортопедичності.

Латекс - натуральний матеріал, що складається з соку каучукового дерева гевея. Матрац, з використанням латексу, володіє антибактеріальними, антиалергенні властивості, а також прекрасною еластичністю. Латекс забезпечує матрацу м'якість і комфорт.

Термопресування повсть - це напівнатуральний, напівсинтетичний матеріал, що володіє високою міцністю, який відокремлює пружинний блок від м'яких шарів матраца і рівномірно розподіляє навантаження між шарами наповнення.

Ватин - натуральний прошивний матеріал, що виконує функцію ізоляції між основними настилами і чохлом матраца.

До штучних матеріалів відносяться:

Пінополіуретан - штучний матеріал, поролон високої щільності, виготовлений за допомогою нових технологій. Додає матрацу пружність і еластичність. Використовується як замінник латексу.

Спанбонд - синтетичний матеріал, який має високу щільність і виконує функцію захисту внутрішнього наповнення матраца від впливу пружинного блоку і рівномірно розподіляє навантаження між шарами наповнення.

Memory form ( "пам'ять форми") - спінений, в'язкоеластичний матеріал, який володіє мікропористої структурою, за рахунок нагрівання запам'ятовує форму.

Періотек - це штучний замінник вовни, створений спеціально для матрацного виробництва.
 
Синтепон - синтетичний матеріал, який застосовується для стежки тканини. Володіє легкістю та надає поверхні матраца м'якість і обсяг.

Найбільш популярні поєднання пружинних матраців:

Незалежні пружини + 3 см натурального латексу - м'який матрац. Підходить не всім, тому до його вибору слід підходити дуже акуратно.

Незалежні пружини + 3 см кокоса + 1см латексу - матрац підвищеної жорсткості. При цьому поєднанні помітно знижується анатомічний ефект, тому такий матрац підійде тим, хто звик спати на жорсткій поверхні, людям з фізіологічними особливостями.

Незалежні пружини + 3 см кокоса +3 см латексу - матрац підвищеної жорсткості з більш виразним анатомічним ефектом.

Незалежні пружини + 1 см кокоса + 3 см латексу - матрац середньої жорсткості. Це найпопулярніше серед покупців поєднання.


Вибір жорсткості матраца для хорошого снуТакож при виборі матраца потрібно керуватися наступними правилами:

Вага людини.
Для початку потрібно зрозуміти, як впливає вага тіла на відчуття жорсткості. Отже, якщо Ваша вага менше 60 кг, то будь-який матрац буде здаватися жорстким, а якщо Ваша вага більше 90 кг, то навіть прошарок з кокоса не зможе забезпечити необхідної жорсткості. Тому при виборі матраца середньої жорсткості при вазі 60 кг необхідно підбирати матрац з більш м'якими прошарками без використання кокосової койри, а при вазі 90 кг матрац повинен бути найбільш жорстким. При цьому потрібно пам'ятати, що кожен матрац має обмеження по максимально допустимому навантаженні на одне спальне місце.
При виборі матраца для двох сплячих на одному спальному місці людей потрібно враховувати вагу кожного, а також різницю у вазі. Допустима різниця у вазі - 30 кг, що може бути застосовано для всіх моделей ортопедичних матраців. Якщо вагова різниця сплячих перевищує 40 кг, необхідно використовувати моделі з високою анатомічність і збільшеним м'яким шаром (до 6 см) або моделі, спеціально створені для цієї групи сплячих: на пружинному блоці зі змінною жорсткістю. Так, людина з меншою вагою лежить на зовнішніх м'яких пружинах, при цьому не задействуютя внутрішні обмежують, людина з великою вагою продавлює зовнішні пружини і лежить навнутрішньому більш жорстких пружинах.

Особливості фізіології:
- Дітям до 13 років рекомендується спати на жорстких матрацах, тому ідеально підійде безпружинний матрац на основі кокосової койри. Потім матрац можна поміняти на більш м'який. Добре підійде поєднання кокос-латекс. М'які матраци використовувати не рекомендується, так як хребет формується до 25 років.

- А ось людям за 50 років краще підійдуть м'які матраци для профілактики захворювань опорно-рухового апарату, полегшення болю в суглобах. М'які матраци з ортопедичним ефектом відповідають за рівномірну підтримку всіх відділів хребта, правильну роботу кровоносної і дихальної системи. Наявність больових відчуттів.

- При захворюваннях у верхній частині хребта, остеохондрозі, сколіозі рекомендується жорсткий і напівтвердий матрац. Але якщо жорсткість Вам не подобається, хорошим варіантом буде придбання двостороннього матраца. При загостренні хвороби потрібно користуватися жорсткою стороною, а в решту часу перевертати матрац на більш м'яку сторону.

- Навпаки, при болях у попереку жорсткий матрац протипоказаний. При грижі хребта або міжхребцевих грижах перевагу також необхідно віддати м'якому матрацу. У цьому випадку також можна придбати двосторонній матрац, і при загостреннях користуватися м'якою стороною, а в решту часу спати на жорсткій.
У будь-якому випадку необхідно проконсультуватися з лікарем, особливо в післяопераційний період, при травмах і хронічних захворюваннях.

Щоб правильно визначити розмір матраца, потрібно заміряти внутрішню частину ліжка. Якщо ліжко ще не куплене, розмір матраца слід розрахувати виходячи з Вашого росту плюс 20 см. Ширина односпального матраца повинна бути мінімум 80 см, двоспального - мінімум 160 см.
І, звичайно ж, одним з найвагоміших чинників при виборі матраца є його ціна. Тому, як не крути, а матрац на основі незалежного пружинного блоку та ще й з натуральними наповнювачами нижче 400 у.о. не купиш, і, якщо є можливість, то краще витратити більше. Але якщо необхідно заощадити 100 у.о., то можна обійтися без натуральних наповнювачів. А вже якщо немає можливості придбати матрац на незалежному блоці пружин, то в продажу є величезний вибір матраців на блоці залежних пружин «Боннель». І в будь-якому випадку придбання новенького матраца буде більш правильним вибором, ніж спати на протиснутої, набитою кліщами канапі.